Widok na budynek obory od strony garażu. Cała obora jest murowana, dach pokryty eternitem i dachówkami, wszystko w dobrym stanie, nie przecieka. Wszystkie podłogi i sufity także murowane lub wykładane cegłą, stropy cementowe, tregle sufitowe metalowe, tregle dachowe drewniane. Bardzo duży strych na oborą i drugi mniejszy z osobnym wejściem obok. Ogólnie jest 8 pomieszczeń na dole z czterema osobnymi wejściami. Dwa pomieszczenia o dużej kubaturze przystosowane np. do chowu bydła. Reszta pomieszczeń jest przystosowana na pomieszczenia techniczne, spiżarnie, produkcję, chodowlę mniejszej zwierzyny. Średnio pomieszczenia mają wymiary od 5m2 do 50m2. Całkowita długość obory to około 25m a szerokość 8m.
Ponownie to samo, tylko trochę bardziej perspektywistycznie. Daleko w tle widać świniarnię. Obora jest bardzo obszerna i można w niej hodować lub produkować praktycznie co się chce. Do najliższych zabudowań sąsiedzkich jest ponad 1km, więc nie ma co się martwić że komuś będziemy przeszkadzać. Ściany działowe w oborze są łatwo "konfigurowlane" dzięki czemu można szybko ją dostosować do własnych potrzeb.
Część wschodnia w zbliżeniu z widocznymi dwoma wejściami do dwóch osobnych pomieszczeń (tych największych).
Ta sama część wschodnia w oddaleniu, widać następne wejście do trzeciego pomieszczenia a także szerego drzwiczek od strychu uławiające dostęp do niego (np. załadunek siana, słomy itp.).
Środkowa część obory...
...trochę w lewo...
...północna część obory...
...i jej końcowa część z widocznym wejściem do pomieszczenia na strych, dalej w tle świniarnia. Widać tu też studnię głębinową (głeboka na min. 20m, szeroka, wyłożona kmieniami, nigdy w niej wody nie brakowało! nawet w susze).
I w końcu ogólniejszy widok na drugą część obory (do poprzednich zdjęć). Widać że nie ma ubytków na dachu, po drugiej stronie również.
Widok na oborę od strony domu.
Znowu perspektywistycznie, ale od strony wschodniej domu. Widać tu także studnię, do studni od obory jest doprowadzona rura wodna o dużym przekroju. Należy ją oczyścić, zamontować pompę (prąd jest wszędzie w oboże) i mamy nieograniczony dostęp do wody dla celów gospodarczych.
Jeszcze raz to samo ale lepiej widać podwórko. Mniej więcej w prawej części zdjęcia, przed oborą, znajduję się obornik który jest wyłożony kamieniami (teraz zarośnięty).
Dalej widok z tego samego miejsca, ale na północną ścianę obory. Po stronie tej znajduję się wejście do dodatkowego pomieszczenia (kurnik). Dalej w tle trzeci już sad z drzewami owocowymi i ogródkiem na warzywa.
Bliższy widok na ścianę północną obory...
...i na jej szczyt. U góry jest niewidoczne (na następnym zdjęciu lepiej widać) doprowadzenie prądu do obory (na tzw. siłę też), do każdego budynku jest doprowadzony prąd.
I ostatnie już zdjęcie obory obejmujące także świniarnię, studnię i wejście do kurnika.